15.10.12 Poniedziałek – dzień długi już z nazwy

 Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w chu*a.  Za moją kasę.

Generalnie to się niekoniecznie zgadzam. Żyję według przekonania, że w każdym kraju chcą mnie zrobić w chu*a. Może nie wszyscy, ale zdecydowana większość. Poza tym trudno, żeby nie za moją kasę. Jak można mnie zrobić w chu*a za czyjeś pieniądze (charytatywne wychu*anie)?

Moje wątpliwości nie zmieniają faktu, że powyższe hasło powinno stać się mottem jednego moich ulubionych programów w TV: Wiem co jem. Ma on za zadanie zwiększyć świadomość konsumentów, czyli po prostu nauczyć ich jak nie dać nabić się w butelkę. Jak sama nazwa wskazuje skupia się na artykułach spożywczych (każdy odcinek poświęcony jest osobnemu produktowi). W związku z tym, oprócz wskazówek dotyczących zakupów, podawane są także porady na temat zdrowego odżywiania (bez przesadnego moralizatorstwa).

Pozycja tworzona z myślą o TVN Style, na którym pojawiało się dużo poradników tego typu, jednak tylko ten okazał się interesujący. Nie jest to najwidoczniej wyłącznie moje zdanie, bo oprócz tego, że nakręcono już 4 sezony, to ostatnio rozszerzono także formułę i zmieniono nazwę na Wiem co jem i wiem co kupuję. Program do obejrzenia na antenie TVN Style lub online poprzez TVN Player. Polecam.

Okropne zdjęcie dzięki uprzejmości facebookowego profilu omawianego programu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s